Е-пошта: trade@qunfeng.com Телефон: + 86-13959797683

Qunfeng Интелигентни Машини копродукции, ООД

Со повеќе од 20 години упорно начин, комбинирање на длабочина конотација со висока технологија, qunfeng создаде чудо на производители на одлуки блок машина со неограничен потенцијал.
Научи повеќе

НИЕ СМЕ ВО СВЕТОТ

Со повеќе од 20 години упорно начин, комбинирање на длабочина конотација со висока технологија, qunfeng создаде чудо на производители на одлуки блок машина со неограничен потенцијал. И да стане најдобар избрани снабдувач на клиенти од Азија, Америка, Европа и Африка, кој стана извозник Nonesuch на производители Кинески Забрани машина.
ознака 01ознака 02ознака 03ознака 04
 • база на производството со 215.000 ㎡ вкупна површина база на производството со 215.000 ㎡ вкупна површина

  база на производството со 215.000 ㎡ вкупна површина
 • Над 100 лица R & D тим Над 100 лица R & D тим

  Над 100 лица R & D тим
 • Повеќе од 200 национални патенти Повеќе од 200 национални патенти

  Повеќе од 200 национални патенти
 • Се извезуваат во 110 земји и региони Се извезуваат во 110 земји и региони

  Се извезуваат во 110 земји и региони

Што правиме

BUILDING MATERIALS MACHINERY AND SANITATION EQUIPMENT

КАКО РАБОТИ

 • 1

  ПОЛЕ НА РАБОТА

 • 2

  Искуство и експертиза

 • 3

  ОДИ рака под рака

Глобален систем за иновации

Истражувачки и развоен центар
Врз основа на големи податоци на повеќе од 8.000 клиенти во 110 земји и региони, Qunfeng е во можност да се следи во реално време на најновите податоци за пазарот за да знаете customers'demand подобро.
Qunfeng ги собра врвни специјалисти дома и во странство, во собата на 3 R & D центрите, и воспостави звук стратешко партнерство со голем број реномирани академии и R & D институции
Повеќе

Глобален систем за производство

Подобро машини доаѓаат од специјализирани и intelligentized производство на способност Qunfeng добро избрани добавувачи премија во светот и за суровини и резервни делови, обезбедување на секој еден дел од блок машина треба да се постигне стандард за квалитет од светска класа, згора на глобализираниот снабдување синџирот прави Qunfeng поконкурентни понатаму одржување. Повеќе

Глобалната технологија на производство

6 врвот јадрото технологии на производство / Чувствителни алишта прецизност / нула дефект
Qunfeng владее технологии јадрото производство кој е исклучиво за создавање на најдобар квалитет на интелигентни тули машина за правење. Затоа, опремени со целосно автоматска линија за производство на топлина третман, Qunfeng е во состојба да обезбеди силата на секој component.And меѓу 6 технологии, или сечење влакна или CNC технологија, сите служат за да се гарантира крајна прецизност на секоја компонента. Повеќе

Глобален маркетинг мрежа

Глобален маркетинг мрежа за соработка и иновативни решенија
Qunfeng обезбеди поефикасно и интелигентни опрема за повеќе од 8000 клиенти од 110 земји и региони низ целиот свет.
Qunfeng постави 24 домашни канцеларии и 7 странство канцеларии опфаќа 6 континенти, што го прави способни да нудат инстант одговор и високо ефикасна услуга за производство на високо-брзински и така има освоено довербата и афирмација од компании за производство врвот градежен материјал во светот. Повеќе

Глобализиран систем на услуги

Глобална услуга и грижа
7x24 часа по продажбата
на услуги го прави "нула далечина"
комуникација
глобализиран систем за снабдување овозможува Qunfeng да соработува со меѓународните одлични добавувачите да се создаде вредност глобалната снабдување синџирот, па каде е клиент, Qunfeng обезбедува повеќето економски и практични по продажбата одржување .
Повеќе
 • Глобален систем за иновации Глобален систем за иновации

  Глобален систем за иновации

 • Глобален систем за производство Глобален систем за производство

  Глобален систем за производство

 • Глобалната технологија на производство Глобалната технологија на производство

  Глобалната технологија на производство

 • Глобален маркетинг мрежа Глобален маркетинг мрежа

  Глобален маркетинг мрежа

 • Глобализиран систем на услуги Глобализиран систем на услуги

  Глобализиран систем на услуги